Kształcą się, by chronić środowisko

30.11.2022 15.10

Ta środa była inna niż wszystkie. Nie tylko dlatego, że serdeczne życzenia składaliśmy dziś wszystkim Andrzejom, ale przede wszystkim dlatego, że odwiedziła nas wyjątkowa grupa. Byli to przyszli technicy energii odnawialnej i pracownicy instytucji zarządzających ochroną środowiska. Padło wiele merytorycznych pytań. Dziękujemy za to interesujące spotkanie!

 

 

EcoGenerator od środka obejrzeli dziś uczniowie drugiej klasy z Zespołu Szkół nr 4 w Szczecinie o profilu technik energii odnawialnej. Do grupy tej dołączyły także panie z Uniwersytetu Szczecińskiego studiujące zarządzanie ochroną środowiska oraz wolontariuszka w projekcie „Gospodarka Odpadami w Gminach. Diagnoza i wsparcie” Instytutu Spraw Publicznych.

 

Zanim przeszliśmy na instalację, w sali konferencyjnej rozmawialiśmy o gospodarce odpadami i hierarchii jaka w niej funkcjonuje, o przepisach, założeniach dotyczących tego, co z odpadami należałoby robić, by zminimalizować negatywne skutki dla środowiska a także o samym EcoGeneratorze. 

 

 

Na spotkaniu pojawił się nasz kierownik Wydziału Ruchu, pan Mariusz Lizak, który odpowiadał na konkretne pytania dotyczące oczyszczania spalin, procesów chemicznych zachodzących w instalacji czy na temat tego, jakie kwalifikacje należy posiadać, by rozpocząć pracę w naszym zakładzie.

 

 

W plenerze plan spotkania toczył się jak co środę. Poszliśmy zobaczyć, jak pracuje chwytak w bunkrze z odpadami…

 

 

 

 

…jak płoną odpady…

 

 

 

….gdzie składowany jest żużel.

 

 

Był czas na wspólne zdjęcie i …ważenie. Okazuje się, że nawet starsze klasy nie chcą opuścić tego punktu programu.

 

 

 

Bardzo dziękujemy za spotkanie i ciekawą rozmowę. Kto wie? Może jak już zdobędziecie wykształcenie… do zobaczenia w EcoGeneratorze!

 

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie. Polub nas! ​

 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.