Wideo z budowy maj - lipiec 2017

29.08.2017 00.00

Film przedstawia prace na budowie EcoGeneratora w okresie maj - lipiec 2017, m.in.: montaż konstrukcji nośnej oczyszczalni ścieków, montaż elewacji, montaż bram między halą wyładunkową a bunkrem odpadów, prace wewnątrz budynku procesowego. 

 

 

W ostatnim okresie w budynku procesowym został zamontowany transformator blokowy. Jego zadaniem będzie zmiana napięcia energii elektrycznej wytwarzanej przez turbinę z 6,3 kV do 15 kV (czyli do wysokości standardowego napięcia przesyłowego).  Energia z EcoGeneratora będzie przesyłana poprzez rozdzielnicę do GPZ Żelechowa, a stamtąd do odbiorców Enei. Moc transformatora 18 KVA.

 

Pogłębienie Duńczycy

 

Na zlecenie ZUO należąca do firmy UW Service jednostka Andy pogłębiła i udrożniła wlot do kanału, którym woda z Duńczycy będzie pompowana do EcoGeneratora. Woda będzie potrzebna głównie do  skraplania pary w turbinie oraz do oczyszczania spalin.

 

 

Pompownia wody p.poż, kotłownia dodatkowa oraz agregat prądotwórczy – to pierwsze obiekty, które główny wykonawca firma TM.E w najbliższych dniach chce przekazać do odbiorów.

1 września planowane jest rozpoczęcie suszenia kotłów. Kontynuowane są prace związane z budową sieci elektrycznej systemu sterowania, rurociągi technologiczne, oczyszczalnia ścieków technologicznych, moduł transportu odpadów poprocesowych, wewnętrzny układ komunikacyjny (drogi, place), transport wewnętrzny (dźwigi, suwnice). Trwa budowa dróg wewnętrznych i placów.

 

Budowa drogi dojazdowej dla hali wyładunkowej

Zakład ma zostać oddany do użytku pod koniec 2017 roku.

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.